Katalog modeli · MG
MG4 - dane techniczne, serwis i gwarancja
MG4 - elektryczny hatchback klasy kompaktowej, jedyny w pełni elektryczny model MG bez dopisku "S" w nazwie. Sześć wariantów mocy i pojemności baterii (od 170 KM/49 kWh do 435 KM/64 kWh), dane z cennika obowiązującego dla roczników 2024/2025, interwał przeglądów i 7-letnia gwarancja producenta.
- Cena od
- 130 900 zł wersja Comfort, cennik MG4
- Silnik
- 204 KM 250 Nm
- Gwarancja
- 84 miesiące (7 lat) lub 150 000 km od pierwszej rejestracji, w zależności co nastąpi wcześniej; obejmuje też akumulator wysokonapięciowy
Dane techniczne
| Parametr | Standard | Comfort | Luxury 49 kWh | Luxury 64 kWh | Luxury 64 LR | XPower |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Napęd | elektryczny | elektryczny | elektryczny | elektryczny | elektryczny | elektryczny |
| Moc maksymalna | 170 KM | 204 KM | 170 KM | 204 KM | 245 KM | 435 KM |
| Maksymalny moment obrotowy | 250 Nm | 250 Nm | 250 Nm | 250 Nm | 350 Nm | 600 Nm |
| Silnik trakcyjny | synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) | synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) | synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) | synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) | synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) | synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) |
| Przyspieszenie 0-100 km/h | 7,6 s | 7,1 s | 7,6 s | 7,1 s | 6,5 s | 3,8 s |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h | 160 km/h | 160 km/h | 160 km/h | 180 km/h | 200 km/h |
| Zasięg elektryczny | 350 km | 465 km | 330 km | 450 km | 530 km | 400 km |
| Cena katalogowa brutto | 130 900 zł | 147 600 zł | 152 300 zł | 156 300 zł | 171 600 zł | 175 600 zł |
| Pompa ciepła | nie | nie | nie | nie | tak | tak |
| Metoda pomiaru zasięgu | WLTP | WLTP | WLTP | WLTP | WLTP | WLTP |
MG Motor Poland, cennik MG4 (elektryczny), dotyczy wyłącznie pojazdów już wyprodukowanych z roku produkcji 2024/2025, obowiązuje od 1 lipca do 30 września 2026 (dane techniczne s. 1-2, ceny s. 1), odczyt 18.09.2026
Wymiary
| Długość | 4287 mm |
|---|---|
| Szerokość | 1836 mm |
| Wysokość | 1504 mm |
| Rozstaw osi | 2705 mm |
| Prześwit | 150 mm |
| Prześwit przy pełnym obciążeniu | 117 mm |
| Bagażnik VDA, oparcia rozłożone | 363 l |
| Bagażnik VDA, oparcia złożone | 1177 l |
Wymiary - MG Motor Poland, cennik MG4 (elektryczny), dotyczy wyłącznie pojazdów już wyprodukowanych z roku produkcji 2024/2025, obowiązuje od 1 lipca do 30 września 2026 (s. 1), odczyt 18.09.2026
Masy
| Masa własna | 1620 kg |
|---|---|
| Dopuszczalna masa całkowita | 2093 kg |
| Masa przyczepy bez hamulca | 500 kg |
| Masa przyczepy z hamulcem | 500 kg |
Masy - MG Motor Poland, cennik MG4 (elektryczny), dotyczy wyłącznie pojazdów już wyprodukowanych z roku produkcji 2024/2025, obowiązuje od 1 lipca do 30 września 2026 (s. 1), odczyt 18.09.2026
Gwarancja
| Gwarancja na pojazd | 84 miesiące (7 lat) lub 150 000 km od pierwszej rejestracji, w zależności co nastąpi wcześniej; obejmuje też akumulator wysokonapięciowy |
|---|---|
| Gwarancja na lakier | 3 lata lub 72 000 km od pierwszej rejestracji |
| Gwarancja na perforację | 7 lat, pod warunkiem corocznego przeglądu antykorozyjnego w ASO potwierdzonego w książce serwisowej |
| Gwarancja na części zamienne | 24 miesiące bez limitu kilometrów, wyłącznie oryginalne części MG z cennika detalicznego |
| Gwarancja na baterię | objęta ogólną gwarancją pojazdu (84 miesiące/150 000 km); wymiana lub naprawa, gdy kontrola w ASO stwierdzi spadek pojemności (SOH) poniżej 70% wartości początkowej. Pokrywa gniazda ładowania i kabel(-le) mają dodatkowo 2-letnią gwarancję |
| Assistance | 7 lat wg deklaracji marki, z bezpłatnym call center i holowaniem do najbliższego dealera MG |
| Serwis poza siecią autoryzowaną | serwis poza siecią MG nie powoduje sam w sobie utraty gwarancji, ale usterki wynikłe z nieprawidłowo wykonanych czynności serwisowych mogą nie zostać uznane |
| Przeniesienie na kolejnego właściciela | tak, gwarancja przechodzi na kolejnego właściciela, o ile nie wygasła |
Gwarancja - MG Motor / SAIC Motor Poland, "Informacja gwarancyjna dla klientów", opublikowano 4.12.2025 , gwarancja-7lat, odczyt 18.09.2026
MG4 to elektryczny hatchback klasy kompaktowej i jedyny w pełni elektryczny model MG bez dopisku "S" w nazwie (w odróżnieniu od MGS5 EV i MGS6 EV). Oferowany jest w sześciu wariantach mocy i pojemności baterii - od 170 KM z baterią 49 kWh po sportowe 435 KM w wersji XPower - a zasięg wg WLTP sięga od 330 do 530 km, zależnie od wersji. Cennik obowiązujący od 1 lipca do 30 września 2026 dotyczy wyłącznie pojazdów już wyprodukowanych i pozostających na składach, z roku produkcji 2024/2025, z cenami katalogowymi od 130 900 zł brutto (odczyt 18 września 2026).
Sześć wersji wyposażenia (Standard, Comfort, Luxury w trzech wariantach baterii, XPower) nie łączy się dowolnie z trzema pojemnościami baterii (49, 64 i 77 kWh) - każda ma przypisaną własną kombinację mocy silnika, zasięgu i ceny. Tylko wersje Luxury 64 LR i XPower mają pompę ciepła; pozostałe jej nie mają, co przy niższych temperaturach wpływa na realny zasięg zimą.
Cennik nie podaje interwału przeglądów - to zauważalna różnica względem innych, sprawdzonych w tej samej sesji cenników MG (ZS, MG3, HS), które konsekwentnie notują rok lub 24 000 km. Gwarancja producenta jest za to taka sama jak w całej gamie MG: 84 miesiące (7 lat) lub 150 000 km, obejmująca też akumulator wysokonapięciowy.
Jakie wersje i dane techniczne ma MG4?
| Wersja | Moc | Bateria | Zasięg WLTP | Przyspieszenie 0-100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| Standard | 170 KM (125 kW) | 49 kWh | 350 km | 7,6 s |
| Comfort | 204 KM (150 kW) | 64 kWh | 465 km | 7,1 s |
| Luxury 49 kWh | 170 KM (125 kW) | 49 kWh | 330 km | 7,6 s |
| Luxury 64 kWh | 204 KM (150 kW) | 64 kWh | 450 km | 7,1 s |
| Luxury 64 LR | 245 KM (180 kW) | 77 kWh | 530 km | 6,5 s |
| XPower | 435 KM (320 kW) | 64 kWh | 400 km | 3,8 s |
Wszystkie wersje mają silnik synchroniczny z magnesem trwałym (PMSM) i napęd na przednie koła (poza XPower, dla którego cennik nie precyzuje wprost typu napędu przy tak wysokiej mocy - do potwierdzenia u dealera). Moc ładowania DC wynosi 88 kW dla baterii 49 kWh (czas ładowania 10-80% to 37 minut) i 140-144 kW dla baterii 64/77 kWh (30 minut). Ładowarka pokładowa AC ma 6,6 kW przy baterii 49 kWh i 11 kW przy pozostałych. Nadwozie ma długość 4287 mm, szerokość 1836 mm i rozstaw osi 2705 mm we wszystkich wersjach; wysokość różni się nieznacznie (1504 mm w większości wersji, 1516 mm w Luxury 64 LR i XPower) - podobnie bagażnik notowany jest w cenniku w trzech lekko różnych zestawach liczb dla różnych wersji, bez wyjaśnienia przyczyny (cennik MG4, odczyt 18 września 2026).
Ile kosztuje MG4?
Ceny katalogowe zaczynają się od 130 900 zł (Standard) i sięgają 175 600 zł (XPower). Cennik notuje przy tym dwie różne ceny promocyjne dla tej samej wersji - oznaczone jako "2024" i "2025" - obie niższe od ceny katalogowej, bez jasnego wyjaśnienia w dokumencie, która obowiązuje w którym przypadku. Dokument zastrzega też wprost, że cennik dotyczy wyłącznie samochodów już wyprodukowanych i dostępnych na składach - nie nowej produkcji. Aktualną ofertę i cenę obowiązującą w dniu zakupu potwierdza dealer, najlepiej na piśmie.
Jaki jest interwał przeglądów i gwarancja?
Cennik MG4 nie zawiera wiersza z interwałem przeglądów - w odróżnieniu od sprawdzonych w tej samej sesji cenników innych modeli MG (ZS, MG3, HS), które konsekwentnie podają rok lub 24 000 km. Nie zakładamy tej samej wartości bez potwierdzenia w dokumencie właściwym dla tego modelu; harmonogram przeglądów najlepiej potwierdzić bezpośrednio u dealera MG. Istnieje za to potwierdzona, 344-stronicowa instrukcja obsługi MG4.
Gwarancja producenta to 84 miesiące (7 lat) lub 150 000 km od pierwszej rejestracji, obejmująca też akumulator wysokonapięciowy: przy spadku jego pojemności (SOH) poniżej 70% w kontroli ASO, MG traktuje to jako usterkę podlegającą naprawie albo wymianie baterii. Pokrywa gniazda ładowania i sam kabel mają odrębną, 2-letnią gwarancję (Informacja gwarancyjna dla klientów, odczyt 18 września 2026).
Czy MG4 był objęty akcją serwisową?
Nie znaleziono w tej sesji żadnej wzmianki o akcji serwisowej dla tego modelu - ani w prasie motoryzacyjnej, ani w zestawieniach branżowych sprawdzonych przy okazji innych modeli MG. To jednak nie jest równoznaczne z potwierdzonym brakiem: urzędowa wyszukiwarka akcji serwisowych na stronie TDT nie wczytała danych mimo wielokrotnych prób 18 września 2026 (błąd komponentu tabeli). Właściciel powinien sprawdzić numer VIN w autoryzowanym serwisie MG.
Czego o MG4 nie podaje importer
Stan na 18 września 2026.
| Czego brakuje | Dlaczego | Gdzie pytać |
|---|---|---|
| Interwał przeglądów okresowych | cennik nie zawiera tego wiersza, w odróżnieniu od innych modeli MG | dealer MG |
| Koszt przeglądu okresowego | cennik nie publikuje cennika usług serwisowych | konkretny punkt serwisowy MG |
| Warunki dwóch równoległych cen promocyjnych ("2024" i "2025") | cennik podaje same liczby, bez opisu który wariant kiedy obowiązuje | dealer, najlepiej na piśmie |
| Pełny wykaz akcji serwisowych TDT dla tego modelu | wyszukiwarka TDT nie wczytała danych w tej sesji (błąd techniczny) | tdt.gov.pl (ponowna próba) albo ASO MG z numerem VIN |
| Typ napędu wersji XPower (na pewno napęd na przód czy na wszystkie koła) | cennik nie precyzuje tego wprost przy tak wysokiej mocy | dealer |
Najczęstsze pytania
Ile wersji ma MG4 i czym się różnią?
Sześć: Standard i Luxury 49 kWh (170 KM, bateria 49 kWh, zasięg 330-350 km WLTP), Comfort i Luxury 64 kWh (204 KM, bateria 64 kWh, zasięg 450-465 km), Luxury 64 LR (245 KM, bateria 77 kWh, zasięg do 530 km, jako jedyna obok XPower ma pompę ciepła) oraz sportowe XPower (435 KM, bateria 64 kWh, przyspieszenie 0-100 km/h w 3,8 s). Nie każda kombinacja wersji wyposażenia i baterii jest dostępna - cennik MG4, odczyt 18 września 2026.
Jaki jest zasięg MG4 i ile trwa ładowanie?
Od 330 km (Luxury 49 kWh) do 530 km (Luxury 64 LR) wg WLTP, zależnie od wersji. Czas ładowania DC od 10 do 80% wynosi 37 minut dla baterii 49 kWh (moc ładowania 88 kW) i 30 minut dla baterii 64/77 kWh (moc 140-144 kW). Ładowarka pokładowa AC ma 6,6 kW w wersji z baterią 49 kWh i 11 kW w pozostałych (cennik MG4, odczyt 18 września 2026).
Jaki jest interwał przeglądów MG4?
Cennik importera nie podaje tej informacji wprost - w odróżnieniu od cenników innych, spalinowych i hybrydowych modeli MG sprawdzonych w tej samej sesji, które konsekwentnie notują rok lub 24 000 km. Nie zakładamy tej samej wartości dla MG4 bez potwierdzenia w dokumencie - dokładny harmonogram przeglądów najlepiej potwierdzić bezpośrednio u dealera MG.
Czy cennik MG4 obejmuje nowo produkowane samochody?
Nie - dokument zastrzega wprost, że cennik obowiązuje wyłącznie dla aut już wyprodukowanych i dostępnych na składach, z roku produkcji 2024/2025. Cennik notuje przy tym dwie różne ceny promocyjne - "2024" i "2025" - dla tej samej wersji (odczyt 18 września 2026).
Źródła i data danych
- MG Motor Poland, cennik MG4 (elektryczny), dotyczy wyłącznie pojazdów już wyprodukowanych z roku produkcji 2024/2025, obowiązuje od 1 lipca do 30 września 2026 (odczyt: 18.09.2026)
- MG Motor, "MG MG4 Instrukcja obsługi" (PDF, 344 strony) (odczyt: 18.09.2026)
- MG Motor / SAIC Motor Poland, "Informacja gwarancyjna dla klientów", opublikowano 4.12.2025 (odczyt: 18.09.2026)
- MG Motor Poland, strona "7-letnia Potrójna Gwarancja" (odczyt: 18.09.2026)
- Transportowy Dozór Techniczny, wykaz akcji serwisowych producentów pojazdów - tabela nie wczytała danych w tej sesji (błąd komponentu strony, sprawdzone wielokrotnie 18 września 2026) (odczyt: 18.09.2026)
Aktualizacja strony: 18.09.2026 wszystkie dane odczytane 18.09.2026
Ceny, warunki gwarancji i zakres usług zmieniają się, więc przed decyzją potwierdź je u źródła.